Суд передав Стерненка на особисту поруку народному депутату

Суд передав Стерненка на особисту поруку народному депутату

16:52,
29 Січня 2021
1772

Суд передав Стерненка на особисту поруку народному депутату

16:52,
29 Січня 2021
1772
Суд передав Стерненка на особисту поруку народному депутату
Суд передав Стерненка на особисту поруку народному депутату
Обвинувачений перебував під домашнім арештом більше 6 місяців.

29 січня Приморський районний суд Одеси скасував нічний домашній арешт для громадського активіста і блогера Сергія Стерненка. За обвинуваченого поручився народний депутат Роман Лозинський із фракції партії «Голос». Про це повідомив Сергій Стерненко у своєму телеграм-каналі.

Захисники клопотали про скасування запобіжного заходу або заміну на м'якший, оскільки обвинувачений перебуває під домашнім арештом більше 6 місяців і виконує зобов'язання. Прокурор зауважив, що скасування запобіжного заходу адвокати аргументували не достатньо і що саме домашній арешт є належним заходом для обвинуваченого, поки в суді не опитали потерпілих і свідків. Представник потерпілої сторони наголосив, що не вбачає підстав для зміни запобіжного заходу. 

Народний депутат Роман Лозинський виступив перед судом і гарантував доброчесність обвинуваченого і виконання ним обов'язків у ході судового процесу. 

Фрагмент ухвали, оприлюднений юридичною компанією «Міллер»

Наступне засідання у справі відбудеться 12 лютого. 

Нагадаємо, на активіста та керівника громадської організації «Небайдужі» Сергія Стерненка в 2018 році тричі скоювали замахи. Під час третього він наніс смертельного удару нападнику. 24 травня 2018 року двоє невідомих напали на пана Стерненка біля дому і завдали йому декілька ударів ножем. Внаслідок замаху він отримав струс мозку, рвану рану руки та декілька гематом.

Один з імовірних нападників, Іван Кузнецов, помер внаслідок застосування активістом самооборони. Другий — Олександр Ісайкул — був поранений і пізніше затриманий. Третій імовірний учасник нападу, Олександр Подобєдов був допитаний поліцією. У травні 2020 року Кузнецову та Ісайкулу оголосили підозру в хуліганстві.

11 червня 2020 року активісту та блогеру Сергію Стерненку вручили повідомлення про підозру в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї (ч. 1 ст. 115 та ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України). СБУ вважає, що розслідування цієї справи пана Стерненка «перейшло із суто юридичної площини в політично-інформаційну». Служба безпеки також сумнівається у версії активіста щодо самооборони. 

15 червня 2020 року Шевченківський районний суд Києва відправив активіста та блогера Сергія Стерненка під цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Підозрювавний оскаржив запобіжний захід, але в другій інстанції йому відмовили.

23 червня 2020 року Печерський суд Києва скасував підозру в нападі на Сергія Стерненка Івану Кузнецову, вручену йому посмертно.

Натомість 25 червня 2020 року СБУ завершила досудове розслідування у справі. Пізніше Сергій Стерненко написав, що розслідування третього нападу на нього призупинили.

Шевченківський райсуд Києва 17 линя 2020 року відмовив в арешті Олександра Ісайкула. Суд вважає, що Олександр Ісайкул мав злочинний умисел заподіяти шкоду Сергію Стерненку, а не порушувати громадський порядок. Тому підозра в хуліганстві, на думку суду, необґрунтована.

6 серпня 2020 року суд змінив запобіжний захід активісту з цілодобового на нічний домашній арешт.

13 серпня Сергію Стерненку вручили обвинувальний акт.

31 серпня перед засіданням у справі в Одесі обвинуваченого облили невідомою речовиною. 1 вересня адвокати пана Стрененка подали заяву про злочин. Приморський суд Одеси зобов‘язав поліцію відкрити кримінальне провадження щодо спроби четвертого нападу на активіста Сергія Стерненка.

29 вересня Приморський райсуд Одеси залишив Сергія Стерненка під нічним домашнім арештом за місцем проживання в Києві. Потім арешт продовжили.

Читайте також
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду